فقط سه گام تا راه اندازی کسب و کار اینترنتی

سه گام برای شروع یک کسب و کار اینترنتی

سلام به همه ی همراهان عزیز بهرافن امیدواریم که آموزش قبلی مارو دنبال کرده باشید .
در این مطلب قصد داریم سه راه خوب و مفید رو برای شروع یک کسب و کار اینترنتی به شما آموزش بدیم .

با ساخت یک سایت شروع کنید

با ساخت یک سایت شروع کنید !

تلاش کنید که کارکردن با سرویس سایت ساز وردپرس را یاد بگیرید. یادگیری وردپرس بسیار ساده است و با آموزش های رایگانی که در اینترنت موجود است به راحتی می توانید سایت خود را با وردپرس راه اندازی کنید.

چرا میگوییم سایت راه اندازی کنید ؟ چون پایه و اساس یک کسب و کار اینترنتی داشتن یک وب سایت است.هرچند در حال حاضر اپلیکیشن های موبایلی خیلی روی بورس هستند، اما داشتن یک سایت خیلی ساده تر و مقرون به صرفه تر از اپلیکیشن موبایلی است.

 

 

تولید محتوا را بیاموزید

تولید محتوا را بیاموزید 

هر بستری از جمله : سایت، اپلیکیشن، پیج اینستاگرام یا کانال تلگرامی اگر محتوایی نداشته باشد طرفداری هم ندارد. مسلما همه افرادی که در اینترنت به دنبال موضوعات مورد نظرشان می گردند دنبال محتوای مفید و به درد بخور برای خودشان هستند.

شما باید تولید محتوا را یاد بگیرید . نوشتن مطلبی در مورد حوزه کاری تان بسیار کار آسانی است . برای شروع کافی است به سایت هایی که هم اکنون در حوزه کاری شما فعالیت می کنند سری بزنید و مطالب سایت شان را بخوانید.

بعد کم کم سعی کنید چیزهایی که یاد گرفتید را بنویسید. به عنوان مثال در مورد نقد و بررسی گوشی گلکسی  s10 یک مطلب خواندید. سعی کنید همان مطلب را بازنویسی کنید. اگر شبیه به آن مطلب شد هیچ اشکالی ندارد. فعلا در مرحله تمرین برای نوشتن هستید تا دست تان راه بیافتد.این کار باعث می شود شما در آینده تولید محتوا در وب که یکی از اصلی ترین کارهایی است که باید یاد بگیرید را یاد بگیرید.

 

 

دیجیتال مارکتینگ را بیاموزید

دیجیتال مارکتینگ را بیاموزید 

دیجیتال مارکتینگ شاخه های مختلفی دارد که اگر آن را یاد بگیرید تا حدودی می توانید خودتان را بی نیاز کنید. در کسب و کار اینترنتی خیلی مهم است که سئو، روش های بازاریابی اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، روابط عمومی، آنالیز داده ها و … را یاد بگیرید. اما نیاز نیست در هر کدام متخصص شوید. فقط در حد اینکه در آن ها توانایی داشته باشید کافی است.

سئو یکی از مهم ترین تخصص هایی است که باید تا حدودی یاد بگیرید. اگر می خواهید روی سایت تان سرمایه گذاری کنید بهتر است سئو را یاد بگیرید تا بدون نیاز به تبلیغات پولی بتوانید ترافیک بالایی به سایت تان وارد کنید. البته فقط ترافیک بالا ملاک نیست! ترافیک باید هدفمند باشد.

زمانی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ ورود کنید به صورت ناخودآگاه سمت چیزهایی می روید که دانستن آن ها کمک زیادی به رشد کسب و کارتان می کند. با ابزارهایی آشنا می شوید که توانایی شما در مدیریت کسب و کارتان را افزایش می دهید.

بهتر است از همین حالا مباحث مربوط به وبمستری سایت و بازاریابی دیجیتال را یاد بگیرید.

 

دسته بندی ها: بازاریابی
دیدگاه ها